Ortodontija – tai odontologijos sritis, skirta tiesinti netaisyklingai išsidėsčiusius dantis ir koreguoti sąkandį. Į gydytoja ortodontą pacientai dažniausiai kreipiasi norėdami patobulinti šypseną, tačiau ortodontija sprendžia ne tik estetines, bet ir funkcines problemas: pagerėja artikuliacija bei kramtymo funkcija. Be to, netaisyklingoje padėtyje esančius dantis sunku tinkamai prižiūrėti bei išvalyti, taigi, išsitiesinus dantis ženkliai sumažėja burnos ertmės ligų atsiradimo rizika. 

Kaip vyksta gydymas?

Ortodontinis gydymas TL klinikoje yra atliekamas įvairiomis breketų rūšimis, atsižvelgiant į individualią paciento situaciją bei poreikius. Breketai – tai nenuimami ortodontiniai aparatai, tvirtinami ant dantų paviršiaus. Dantų tiesinimą breketais atlieka profesionalus gydytojas ortodontas. Pasitaiko atvejų, kai ortodontinis gydymas yra derinamas su kitomis odontologinėmis procedūromis: estetiniu plombavimu, protezavimu, chirurginiu gydymu. Gydymo breketais procesas ir trukmė yra labai individuali, tačiau vidutiniškai trunka 1,5–2 metus, o vizitai pas ortodontą skiriami maždaug kas 4–6 savaites. 

Po gydymo breketų sistema taikomas palaikomasis (retencinis) gydymas. Pacientui yra pagaminamos užlaikančios plokštelės ar specialūs aparatai, kuriuos reikia nešioti naktimis taip, kaip nurodė gydytojas. 

Breketų rūšys

  • Metaliniai – bene populiariausi brektai. Jie yra labai patvarūs, atsparūs lūžimui bei skilimui. Šie breketai yra mažiausiai estetiški, labai pastebimi, tačiau gydymas užtrunka trumpiau.
  • Keramikiniai breketai – tai gana estetiškai atrodantys breketai, mažiau pastebimi, tačiau nepakankamai patvarūs. Be to, gydymas gali trukti kiek ilgiau.
  • Beligatūriniai breketai – išskirtiniai breketai, kurie sumažina trintį bei dantims tenkantį krūvį, todėl gydymas vyksta greičiau bei efektyviau. Dažniausiai taikomi suaugusiems bei gydant didesnį dantų susigrūdimą.
  • Liežuviniai breketai yra klijuojami iš vidinės dantų pusės, todėl yra nepastebimi, tačiau sukelia diskomfortą ir yra pritaikomi tik išskirtiniais atvejais.
  • Safyriniai breketai – estetiški breketai, nes atspindi natūralią dantų spalvą ir yra beveik nepastebimi.