Periodontologija – tai burnos ertmėje esančių audinių gydymas. Periodonto ligas gali lemti keletas priežasčių, tačiau pagrindiniu veiksniu laikomos dantų apnašos ir jose esančios bakterijos. Taip pat, periodonto uždegimų priežastimi gali tapti žalingi įpročiai, paveldimumas. 

Periodonto ligos pavojingos tuo, kad akivaizdūs simptomai iš pradžių nejuntami, tačiau negydant pasireiškia liūdnos pasekmės: tirpsta žandikaulio kaulas, dėl susidariusių akmenų dantys pradeda klibėti, o ilgainiui gali net iškristi. 

Periodonto ligų požymiai

Sveikos dantenos turi būti rausvos ir dengti visą danties šaknį. Esant burnos audinių ligoms, dantenos tampa jautrios, patinusios, pradeda kraujuoti, atsiranda dantų paslankumas. Pasireiškus tokiems simptomams, nelaukite kol liga progresuos ir nedelsdami apsilankykite pas odontologą. 

Periodonto ligos

Periodonto ligos paprastai skirstomos į gingivitą ir periodontitą. Gingivitas yra ankstyva periodonto stadija, kuomet liga pažeidžia tik dantenas. Laiku negydant gingivito, gali išsivystyti sunkesnė liga – periodontitas. Tai yra įsisenėjęs apydančio uždegimas, pažeidžiantis ne tik dantenas, bet ir kaulą. Tokiu atveju prireikia sudėtingesnio gydymo.

Profilaktika ir gydymas

Tiesiausias kelias apsisaugoti nuo periodonto uždegimų – reguliariai atliekama profesionali burnos higiena. PBH metu, specialių instrumentų pagalba nuvalomi dantų akmenys. Profesionali higiena yra tiek profilaktika, tiek vienas iš gydymo būdų. Jeigu liga yra stipriai pažengusi, gali prireikti chirurginio gydymo. Chirurginio gydymo metu, atkeliamos dantenų kišenės ir išvalomos giliai esančios apnašos.