Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu specialiomis priemonėmis šalinamos kietosios ir minkštosios dantų apnašos. PBH padeda išlaikyti sveikus dantis ir estetišką jų išvaizdą. Profesionali higiena atliekama ne tik prevencijai, bet ir gydant periodonto ligas, jeigu liga dar nėra stipriai pažengusi. Higieną rekomenduojama atlikti 1–2 kartus per metus. 

Kaip atliekama PBH?

Apžiūrėjus ir įvertinus burnos ertmę, profesionali burnos higienistė specialiais instrumentais nuvalo nuo dantų paviršiaus kietąsias ir minkštąsias apnašas. Pigmentinės dėmės valomos naudojant „Air-flow“ sistemą. Galiausiai, poliruojamas dantų paviršius. Profesionali burnos higiena yra visiškai neskausminga ir trunka apie 30–60 minučių. 

Po procedūros jausite malonų pojūtį burnoje, dantys atrodys baltesni, o burnos kvapas – gaivus. Higienistė paaiškins, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis namuose, be to, galės parekomenduoti būtent Jums tinkančias burnos ertmės priežiūros priemones. 

Kas nutinka, neatliekant profesionalios higienos?

Savarankiškai valantis dantis namuose, neįmanoma nuvalyti visų dantų apnašų. Tinkamai nenuvalius apnašų nuo dantų paviršiaus, susiformuoja dantų akmenys, kuriuose kaupiasi bakterijos ir sukelia pavojingas dantų ligas: ėduonį, periodonto ar burnos gleivinės ligas. Be to, reguliariai neatliekant profesionalios burnos higienos, dantys patamsėja, gali atsirasti dėmelės, nemalonus burnos kvapas.